Jak wybrać i dopasować krawat ślubny?

Żadna kobieta, ale i żaden mężczyzna nie jest chyba w stanie wyobrazić sobie świeżo upieczonego męża bez odpowiedniego stroju. Tego dnia najbardziej zjawiskowo ma wyglądać oczywiście pani młoda, jednak i jej partner musi prezentować się wyjątkowo. Jak wiadomo nic nie dodaje mężczyźnie tyle elegancji co dobrze skrojony garnitur, modna koszula czy klasyczny krawat.

Jeśli chodzi o dodatek do koszuli ślubnej nie musimy decydować się oczywiście na krawat. Istnieje bowiem wiele innych równie ciekawych rozwiązań, jak muszka czy fular. Często jednak nie wiedząc czemu panowie często maja obawy, by zdecydować się właśnie na nie i uporczywie pozostają przy krawacie.

W konfekcji ślubnej nie brakuje modnych i eleganckich zwisów. Krawaty weselne pasują przede wszystkim do klasycznych garniturów, prostych koszul oraz marynarek określanych mianem „long”.

Jak zatem dobrać krawat ślubny?

Po pierwsze powinien on być ciemniejszy od koszuli. Jeśli krawat jest kolorowy, wielobarwny (co zdarza się bardzo rzadko w przypadku krawatów ślubnych) winniśmy zdecydować się na gładką koszulę. Zasada ta działa także w drugą stronę – jeśli gładki krawat, koszula może być bardziej lub mniej wzorzysta.

Kolejny aspekt: jeśli pan młody postawił na marynarkę z wąskimi klapami dobieramy do niej także i wąski krawat, jeśli marynarka ma szersze klapy dobrze zgra się z nią szeroki zwis.

Krawat ślubny (ale także i inne krawaty) dobieramy również odpowiednio do męskiej postury i sylwetki. Inny krawat pasuje mężczyźnie wysokiemu, inny panu o niskim wzroście. Jeśli jesteś niski i masz krępą sylwetkę postaw na krawat wąski, który optycznie doda Ci kilka centymetrów wzrostu. Jeśli natomiast jesteś wysoki kup szeroki krawat, który sprawi, że wizualnie wydawać będziesz się tęższy.

Wśród stylistów najbardziej cenione są krawat wykonane z jedwabiu. Przy okazji takiej jak własny ślub warto pokusić się o zakup właśnie takiego krawatu. Powinien on błyszczeć bardziej niż koszula, powinien podkreślać Twoją męskość, dodawać Ci szyku i klasy. Ostatnio dużą popularnością cieszą się krawaty gładkie, żakardowe a także i jednokolorowe.